Oferta na rok 2021

Dzień dobry, witam w nowym sezonie!

Już czerwiec, spóźniona o dwa tygodnie wiosna zagościła na dobre i nie grożą przymrozki (chyba) – najlepszy czas na sadzenie roślin z pojemników!

Dodałem do oferty nowe dęby – Dąb Kelogga (Quercus keloggii) oraz dwa mieszańce: Dąb dwuświatowy (Quercus x bimundorum) i Dąb różnolistny (Quercus x heterophylla).

Wracają do oferty dęby żółty i Michauxii, Kłokoczka kolchidzka, Orzech sercowaty, Kasztan zębaty oraz Dwukolczak śródziemnomorski (Paliurus spina-christi)

Liczby po nazwie łacińskiej to cena najmniejszych roślin tego gatunku dostępnych już teraz. (Różne gatunki rozmnażam co kilka lat, większe liczby to cen starszych, dużych roślin.)
Jeśli po nazwie nie ma ceny to znaczy, że w tej chwili chyba nie mam roślin tego gatunku gotowych do sprzedaży. Ale dla pewności proszę zapytać – może jeszcze znajdę.

  1. Akebia pięciolistkowa Akebia quinata 12
  2. Ambrowiec amerykański Liquidambar styraciflua
  3. Amorfa szara (siwa, sina) Amorpha canescens 15
  4. Amorfa niska Amorpha nana
  5. Aralia chińska Aralia chinensis 15
  6. Barbula klandońska Caryopteris × clandonensis 18
  7. Barbula szara Caryopteris incana 15
  8. Bluszcz pospolity Hedera helix 15
  9. Błotnia leśna Nyssa silvatica 20
  10. Błotnia wodna Nyssa aquatica 20
  11. Brusonecja chińska, Morwa papierowa Broussonetia papyrifera 25
  12. Brzoza papierowa Betula papyrifera
  13. Brzoza rzeczna Betula nigra
  14. Buk wielkolistny Fagus grandifolia 18
  15. Cedrówka chińska, cedrela Toona sinensis
  16. Chmielograb europejski Ostrya carpinifolia
  17. Chmielograb wirginijski Ostrya virginiana 20
  18. Dawidia chińska Davidia involucrata 25
  19. Dąb aksamitny Quercus velutina 18
  20. Dąb błotny Quercus palustris 15
  21. Dąb burgundzki, D. frędzelkowy Quercus cerris
  22. Dąb dwubarwny Quercus bicolor 20
  23. Dąb dwuświatowy Quercus x bimundorum 18
  24. Dąb gontowy Quercus imbricaria 18
  25. Dąb górski Quercus montana, Quercus prinus 18
  26. Dąb japoński Quercus acutissima 20
  27. Dąb Kelogga Quercus keloggii 15
  28. Dąb lirolistny Quercus lyrata 20
  29. Dąb Michaux Quercus michauxii 18
  30. Dąb mieszańcowy Quercus macrocarpa x gambelli 20
  31. Dąb ostrolistny Quercus ilex
  32. Dąb różnolistny Quercus × heterophylla 25
  33. Dąb Shumarda Quercus shumardii 30
  34. Dąb szkarłatny Quercus coccinea 18
  35. Dąb węgierski Quercus frainetto 15
  36. Dąb wielkoowocowy Quercus macrocarpa 20
  37. Dąb wierzbolistny Quercus phellos 15
  38. Dąb wodny Quercus nigra 18
  39. Dąb żelazny Quercus stellata 30
  40. Dąb żółty, Dąb Muehlenberga Quercus muehlenbergii 18
  41. Dereń jadalny Cornus mas 15
  42. Dereń kanadyjski Cornus canadensis
  43. Dereń kousa (japoński) Cornus kousa 15
  44. Dereń kousa (japoński) odm. chińska Cornus kousa var. chinensis 25
  45. Dereń kwiecisty Cornus florida 15
  46. Dereń kwiecisty odm. czerwona Cornus florida Rubra 30
  47. Dereń pagodowy Cornus controversa 35
  48. Dereń skrętnolistny Cornus alternifolia 20
  49. Dwukolczak śródziemnomorski Paliurus spina-christi 20
  50. Ehretia Dicksona, ehretia wielkolistna Ehretia dicksonii (E. macrophylla) 18
  51. Enkiant dzwonkowaty Enkianthus campanulatus 18
  52. Enkiant dzwonkowaty odm. Różowa Enkianthus campanulatus ‚Palibin’ 18
  53. Eukomia wiązowata Eucommia ulmoides 15
  54. Ewodia koreańska Euodia (Evodia) daniellii, Tetradium daniellii 15
  55. Fontanezja Fortune’a Fontanesia fortunei, Fontanesia phillyreoides subsp. fortunei 18
  56. Franklinia Franklinia alatamaha 25
  57. Głożyna pospolita Ziziphus jujuba 20
  58. Głóg Lavallego Crataegus x lavallei 20
  59. Głóg pośredni odm. różowa pełna Crataegus × media ‚Rubra Plena’ 25
  60. Głóg szkarłatny odmiana pyszna Crataegus pedicellata var. gloriosa‚ 15
  61. Grab amerykański (karoliński) Carpinus caroliniana 20
  62. Grab chiński, Grab Henry’ego Carpinus henryana, C. henryii 20
  63. Grab japoński Carpinus japonica 20
  64. Grab wschodni Carpinus orientalis 25
  65. Grab turczaninowa Carpinus turczaninowii
  66. Grujecznik japoński Cercidiphyllum japonicum 15
  67. Guzikowiec zachodni Cephalanthus occidentalis 15
  68. Hebanowiec lotosowy, Hurma kaukaska Diospyros lotus 20
  69. Hebanowiec wirginijski, Hurma Diospyros virginiana 15
  70. Hebanowiec wirginijski, Hurma odmiany owocowe Diospyros virginiana 50
  71. Hortensja miękkowłosa Hydrangea heteromalla 18
  72. Hortensja pnąca Hydrangea petiolaris 15
  73. Howenia słodka Hovenia dulcis 20
  74. Idesia wieloowocowa Idesia polycarpa 30
  75. Iglicznia trójkolcowa Gleditsia triacanthos 15
  76. Iglicznia odm. złota Gleditsia triacanthos ‚Sunburst’ 25
  77. Jarząb domowy Sorbus domestica 20
  78. Jarząb pośredni Sorbus hybrida
  79. Jaśmin nagokwiatowy Jasminum nudiflorum
  80. Jesion mannowy Fraxinus ornus 15
  81. Judaszowiec kanadyjski Cercis canadensis 18
  82. Judaszowiec południowy Cercis siliquastrum 35
  83. Kalina hordowina Viburnum lantana
  84. Kalina Judda Viburnum × juddii 18
  85. Kalina kanadyjska Viburnum lentago 15
  86. Kalina koralowa Viburnum opulus 15
  87. Kalina sztywnolistnawa Viburnum × rhytidophylloides 25
  88. Kalina ząbkowana Viburnum dentatum 18
  89. Kalopanaks Kalopanax pictus (K. septemlobus) 25
  90. Kasztan chiński Castanea mollissima
  91. Kasztan jadalny Castanea sativa 15
  92. Kasztan niski Castanea pumila
  93. Kasztan zębaty Castanea dentata 18
  94. Kasztanowiec mieszańcowy odm. Briotta Aesculus × carnea ‚Briotti 30
  95. Kasztanowiec gładki Aesculus glabra 15
  96. Kasztanowiec drobnokwiatowy Aesculus parviflora 15
  97. Kasztanowiec krwisty Aesculus pavia 30
  98. Ketmia syryjska Hibiscus siriacus 15
  99. Kielichowiec chiński Sinocalycanthus chinensis 20
  100. Kielichowiec wonny Calycanthus floridus 15
  101. Klon czerwony Acer rubrum 15
  102. Klon cukrowy Acer saccharum 15
  103. Klon hondoański (cienkoszypułkowy) Acer capillipes 25
  104. Klon okrągłolistny Acer circinatum 15
  105. Klon Dawida Acer davidii 25
  106. Klon diabelski Acer diabolicum 18
  107. Klon ginnala Acer ginnala 10
  108. Klon Grossera odm. Hersa Acer grosseri var. hersii 20
  109. Klon japoński różne formy, Acer japonicum ‚Aconitifolium’, ‚Vitifolium’, ‚Dissectum’ 18
  110. Klon palmowy Acer palmatum i inne z sekcji ‘Palmata’ ( Acer duplicatoserratum, Acer ceriferum, Acer oliverianum, Acer pubipalmatum, Acer robustum , A. anhweiense ) 15
  111. Klon ussuryjski Acer pseudosieboldianum 15
  112. Klon pensylwański Acer pensylvanicum (A. pennsylvanicum) 25
  113. Klon rdzawy Acer rufinerve 18
  114. Klon Shirasawy Acer shirasawanum 20
  115. Klon strzępiastokory Acer griserum 15
  116. Klon ukurundzki Acer ukurunduense
  117. Klon wielkolistny Acer macrophyllum 20
  118. Klon wielkozębny Acer grandidentatum 25
  119. Klon wytworny Acer elegantulum 15
  120. Klon zielonokory Acer tegmentosum 20
  121. Kłęk kanadyjski Gymnocladus dioicus 30
  122. Kłokoczka kaukaska Staphylea colchica 18
  123. Kłokoczka południowa Staphylea pinnata 15
  124. Kłokoczka trójlistkowa Staphylea trifoliata
  125. Kolcosił, eleuterokok Eleutherococcus leucorrhizus (Acanthopanax leucorrhizus)
  126. Kolcosił Henry’ego Acanthopanax henryi 18
  127. Kolcosił Siebolda Acanthopanax sieboldianus
  128. Kolkwicja chińska Kolkwitzia amabilis
  129. Korkowiec amurski Phellodendron amurense
  130. Ksantoceras Xanthoceras sorbifolia 18
  131. Kwaśnodrzew konwaliowy Oxydendrum arboreum 15
  132. Lespedeza dwubarwna (L. krzewiasta) Lespedeza bicolor 12
  133. Leszczyna turecka Corylus colurna 20
  134. Leszczynowiec chiński Corylopsis chinensis 25
  135. Leszczynowiec kłosowaty Corylopsis spicata 18
  136. Leszczynowiec Veitcha Corylopsis veitchiana
  137. Lilak amurski, Lilak drzewiasty S. amurensis (Syringa reticulata ssp. Amurensis) 18
  138. Lilak japoński S. amurensis var. Japonica (Syringa reticulata var. japonica)
  139. Lilak węgierski Syringa josikaea 15
  140. Lindera Lindera benzoin 18
  141. Lipa amurska Tilia amurensis 25
  142. Lipa mongolska Tilia mongholica 25
  143. Lipy różne mieszańce Tilia sp. 20
  144. Makia amurska Maackia amurensis 20
  145. Magnolia Ashe’a Magnolia asheii ( Magnolia macrophylla var. Asheii) 18
  146. Magnolia wielkolistna Magnolia macrophylla 25
  147. Miesięcznik kanadyjski Menispermum canadense 12
  148. Marzymięta chińska Elsholtzia stauntonii 15
  149. Moszenki południowe Colutea arborescens 18
  150. Nieszpułka zwyczajna Mespilus germanica 25
  151. Obiela wielkokwiatowa Exochorda racemosa 18
  152. Oczar japoński Hamamelis japonica 15
  153. Oczar omszony Hamamelis mollis 30
  154. Oczar wiosenny Hamamelis vernalis 20
  155. Oczar pośredni, różne Hamamelis intermedia 15
  156. Olcha sercowata Alnus cordata 20
  157. Oliwnik wąskolistny Elaeagnus angustifolia
  158. Oliwnik wielokwiatowy Elaeagnus multiflora 18
  159. Orszelina zaostrzona Clethra acuminata 18
  160. Orzech arizoński Juglans major 30
  161. Orzech czarny Juglans nigra 18
  162. Orzech japoński (O. Siebolda, O. ailantolistny) Juglans ailantifolia (J. sieboldiana) 18
  163. Orzech sercowaty Juglans ailantifolia (J. sieboldiana ) var. cordiformis 18
  164. Orzech szary Juglans cinerea 18
  165. Orzesznik gorzki (O. sercowaty) Carya cordiformis 20
  166. Orzesznik gładki Carya glabra 20
  167. Orzesznik jadalny, pekan Carya illinoiensis, C. illinoinensis, C. illinoensis 18
  168. Orzesznik pięciolistkowy Carya ovata 20
  169. Orzesznik owłosiony Carya tomentosa 25
  170. Orzesznik siedmiolistkowy Carya laciniosa 20
  171. Ośnieża karolińska Halesia carolina 18
  172. Palecznik chiński Decaisnea fargesii 15
  173. Parczelina trójlistkowa Ptelea trifoliata 15
  174. Parocja perska Parrotia persica 18
  175. Paulownia puszysta Paulownia tomentosa 15
  176. Paulownia Fargesa Paulownia fargesii
  177. Pełnokrężnik różnobarwny (pustokrężnik) Holodiscus discolor
  178. Perowskia Perovskia atriplicifolia
  179. Perukowiec amerykański Cotinus obovatus 30
  180. Perukowiec podolski Cotinus coggygria 20
  181. Pęcherznica kalinolistna Physocarpus opulifolius 5
  182. Piwonia drzewiasta żółta Paeonia lutea
  183. Piwonia drzewiasta Paeonia suffruticosa 20
  184. Piwonia Rocka Paeonia rockii 25
  185. Platan klonolistny Platanus acerifolia 18
  186. Platan zachodni, Sykomora Platanus occidentalis 20
  187. Platykaria szyszkowata Platycarya strobilacea 15
  188. Pięknotka japońska (poładnia, kalikarpa) Callicarpa japonica 15
  189. Pięknotka Bodinera Callicarpa bodinieri 15
  190. Poncirus trójlistkowy Poncirus trifoliata 20
  191. Robinia włochata Robinia hispida 15
  192. Robinia włochata odm. plenna Robinia hispida var. fertilis 15
  193. Różowiec biały Rhodotypos scandens 20
  194. Sasafrzan lekarski, Sasafras Sassafras albidum 25
  195. Sinojackia Sinojackia xylocarpa
  196. Skrzydłorzech kaukaski Pterocarya fraxinifolia 18
  197. Skrzydłorzech japoński Pterocarya rhoifolia 25
  198. Stewarcja dzióbkowata Stewartia rostrata 25
  199. Stewarcja kameliowa (nibykamelia) Stewartia pseudocamellia
  200. Stewarcja koreańska Stewartia koreana, S. pseudocamellia var. koreana 50
  201. Stewarcja wzrosła Stewartia monadelpha
  202. Styrak chiński Styrax dasyanthus
  203. Styrak japoński Styrax japonica (Styrax japonicum, Styrax japonicus) 15
  204. Styrak wielkolistny Styrax grandifolius
  205. Styrakowiec chiński Pterostyrax corymbosa 18
  206. Styrakowiec japoński Pterostyrax hispida, P. hispidus 18
  207. Strączyn żółty Cladrastis lutea 25
  208. Suchodrzew alpejski Lonicera alpigena 20
  209. Sumak pnący Toxicodendron radicans (Rhus radicans) 20
  210. Sumak szkarłatny (Sumak gładki) Rhus glabra 20
  211. Sumak zwyczajny odm. strzępolistna Rhus typhina Dissecta 12
  212. Surmia bigoniowata, S. zwyczajna Catalpa bignonioides 15
  213. Surmia pośrednia Catalpa × erubescens 15
  214. Surmia wielkokwiatowa Catalpa speciosa 18
  215. Surmia żółtokwiatowa Catalpa ovata 18
  216. Sybirea ałtajska Sibiraea altaiensis 15
  217. Szczęślin późny odm. typowa Clerodendrum trichotomum 18
  218. Szczęślin późny odm. Fargesa Clerodendrum trichotomum var. fargesii
  219. Szeferdia srebrzysta Shepherdia argentea 15
  220. Szeferdia kanadyjska Shepherdia canadensis 18
  221. Śniegowiec chiński Chionanthus retusus 30
  222. Śniegowiec wirginijski Chionanthus virginicus 20
  223. Śnieguliczka Chenaulta Symphoricarpos chenaultii 8
  224. Świdośliwa kanadyjska Amelanchier canadensis 18
  225. Świdośliwa olcholistna Amelanchier alnifolia 18
  226. Tawlina jarzębolistna Sorbaria sorbifolia 12
  227. Trzmielina oskrzydlona Euonymus alatus 15
  228. Trzmielina szerokolistna (T. wielkoowocowa) Euonym latifolius 15
  229. Tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera 15
  230. Urodlin trójłatkowy, pawpaw Asimina triloba 15
  231. Urodlin trójłatkowy, pawpaw odmiany owocowe Asimina triloba cv. 50
  232. Wiązowiec zachodni Celtis occidentalis 25
  233. Wierzba purpurowa Gracilis Salix purpurea ‘Gracilis’
  234. Wierzba sachalińska ‚Smocza’ Salix sachalinensis (S. udensis) ‘Sekka’ 8
  235. Winnik zmienny Ampelopsis brevipedunculata 15
  236. Wisteria amerykańska Wisteria frutescenss 18
  237. Wiśnia kosmata Prunus tomentosa 18
  238. Wiśnia piłkowana ‚Kanzan’ Cerasus serrulata ‚Kanzan 25
  239. Wiśnia yedoeńska ‚Shidare Yoshino’ (zwisła) Cerasus × yedoensis
  240. Woskownica pensylwañska Myrica pensylvanica, Norella pensylvanica 15
  241. Zimokwiat wczesny Chimonanthus praecox 20
  242. Złotokap alpejski Laburnum alpinum 15
  243. Żółtnica pomarańczowa Maclura pomifera 18
  244. Żółtodrzew, pieprz chiński Zanthoxylum simulans (Z.bungeanum) 20
  245. Żółtodrzew pieprzowy Zanthoxylum piperitum 20