Oferta na rok 2022

Dzień dobry, witam w nowym sezonie!

Zwykle ofertę na nowy sezon zamieszczam w końcu lutego. Teraz też miałem taki zamiar jednak dramatyczne wydarzenia z ostatnich dni sprawiły, że niemal cały czas przy komputerze spędzam na stronach portali informacyjnych. Pamiętam czasy Związku Radzieckiego i w kontekście wojny w Ukrainie moje rośliny wydają mi się mało ważne.

Jestem w trakcie wiosennego remanentu, niżej prawie aktualna lista moich roślin. Prawdziwej wiosny jeszcze nie widać, nie trzeba się śpieszyć z sadzeniem roślin z pojemników. Oczywiście, wszystkich niecierpliwych i tych, którzy nie będą mieć czasu za np. miesiąc zapraszam już teraz!

Liczby po nazwie łacińskiej to cena najmniejszych roślin tego gatunku dostępnych już teraz. (Różne gatunki rozmnażam co kilka lat, większe liczby to ceny starszych, dużych roślin.)
Jeśli po nazwie nie ma ceny to znaczy, że w tej chwili chyba nie mam roślin tego gatunku gotowych do sprzedaży. Ale dla pewności proszę zapytać – może jeszcze znajdę.

  1. Akebia pięciolistkowa Akebia quinata 15
  2. Ambrowiec amerykański Liquidambar styraciflua 20
  3. Amorfa szara (siwa, sina) Amorpha canescens 15
  4. Amorfa niska Amorpha nana
  5. Aralia chińska Aralia chinensis
  6. Barbula klandońska Caryopteris × clandonensis 20
  7. Barbula szara Caryopteris incana 18
  8. Bluszcz pospolity Hedera helix 15
  9. Błotnia leśna Nyssa silvatica 20
  10. Błotnia wodna Nyssa aquatica 25
  11. Brusonecja chińska, Morwa papierowa Broussonetia papyrifera 25
  12. Brzoza papierowa Betula papyrifera
  13. Brzoza rzeczna Betula nigra
  14. Buk wielkolistny Fagus grandifolia
  15. Buk zwyczajny Fagus sylvatica 15
  16. Cedrówka chińska, cedrela Toona sinensis
  17. Chmielograb europejski Ostrya carpinifolia
  18. Chmielograb wirginijski Ostrya virginiana
  19. Dawidia chińska Davidia involucrata 25
  20. Dąb aksamitny Quercus velutina 25
  21. Dąb błotny Quercus palustris 18
  22. Dąb burgundzki, D. frędzelkowy Quercus cerris
  23. Dąb dwubarwny Quercus bicolor 20
  24. Dąb dwuświatowy Quercus x bimundorum 18
  25. Dąb gontowy Quercus imbricaria 18
  26. Dąb górski Quercus montana, Quercus prinus 18
  27. Dąb japoński Quercus acutissima 20
  28. Dąb Kelogga Quercus keloggii 15
  29. Dąb lirolistny Quercus lyrata 20
  30. Dąb Michaux Quercus michauxii 18
  31. Dąb mieszańcowy Quercus macrocarpa x gambelli 20
  32. Dąb ostrolistny Quercus ilex
  33. Dąb różnolistny Quercus × heterophylla 25
  34. Dąb Shumarda Quercus shumardii 30
  35. Dąb szkarłatny Quercus coccinea 18
  36. Dąb węgierski Quercus frainetto 15
  37. Dąb wielkoowocowy Quercus macrocarpa 20
  38. Dąb wierzbolistny Quercus phellos 20
  39. Dąb wodny Quercus nigra 20
  40. Dąb żelazny Quercus stellata 30
  41. Dąb żółty, Dąb Muehlenberga Quercus muehlenbergii 18
  42. Dereń jadalny Cornus mas 18
  43. Dereń kanadyjski Cornus canadensis
  44. Dereń kousa (japoński) Cornus kousa 20
  45. Dereń kousa (japoński) odm. chińska Cornus kousa var. chinensis 25
  46. Dereń kwiecisty Cornus florida 20
  47. Dereń kwiecisty odm. czerwona Cornus florida Rubra 25
  48. Dereń pagodowy Cornus controversa 35
  49. Dereń skrętnolistny Cornus alternifolia 20
  50. Dwukolczak śródziemnomorski Paliurus spina-christi 20
  51. Ehretia Dicksona, ehretia wielkolistna Ehretia dicksonii (E. macrophylla) 25
  52. Enkiant dzwonkowaty Enkianthus campanulatus 18
  53. Enkiant dzwonkowaty odm. Różowa Enkianthus campanulatus 'Palibin’ 18
  54. Eukomia wiązowata Eucommia ulmoides 25
  55. Ewodia koreańska Euodia (Evodia) daniellii, Tetradium daniellii 20
  56. Fontanezja Fortune’a Fontanesia fortunei, Fontanesia phillyreoides subsp. fortunei 18
  57. Franklinia Franklinia alatamaha 35
  58. Głożyna pospolita Ziziphus jujuba 20
  59. Głóg Lavallego Crataegus x lavallei 20
  60. Głóg pośredni odm. różowa pełna Crataegus × media 'Rubra Plena’ 25
  61. Głóg szkarłatny odmiana pyszna Crataegus pedicellata var. gloriosa’ 20
  62. Grab amerykański (karoliński) Carpinus caroliniana
  63. Grab chiński, Grab Henry’ego Carpinus henryana, C. henryii 25
  64. Grab japoński Carpinus japonica 20
  65. Grab wschodni Carpinus orientalis 25
  66. Grab turczaninowa Carpinus turczaninowii
  67. Grujecznik japoński Cercidiphyllum japonicum 18
  68. Guzikowiec zachodni Cephalanthus occidentalis 18
  69. Hebanowiec lotosowy, Hurma kaukaska Diospyros lotus 20
  70. Hebanowiec wirginijski, Hurma Diospyros virginiana 15
  71. Hebanowiec wirginijski, Hurma odmiany owocowe Diospyros virginiana 60
  72. Hortensja miękkowłosa Hydrangea heteromalla 18
  73. Hortensja pnąca Hydrangea petiolaris 15
  74. Howenia słodka Hovenia dulcis 25
  75. Idesia wieloowocowa Idesia polycarpa
  76. Iglicznia trójkolcowa Gleditsia triacanthos 18
  77. Iglicznia odm. złota Gleditsia triacanthos 'Sunburst’
  78. Jarząb domowy Sorbus domestica 20
  79. Jarząb pośredni Sorbus hybrida
  80. Jaśmin nagokwiatowy Jasminum nudiflorum
  81. Jesion mannowy Fraxinus ornus 18
  82. Judaszowiec kanadyjski Cercis canadensis 18
  83. Judaszowiec południowy Cercis siliquastrum 18
  84. Kalina hordowina Viburnum lantana
  85. Kalina Judda Viburnum × juddii 18
  86. Kalina kanadyjska Viburnum lentago 18
  87. Kalina koralowa Viburnum opulus 15
  88. Kalina sztywnolistnawa Viburnum × rhytidophylloides 25
  89. Kalina ząbkowana Viburnum dentatum 18
  90. Kalopanaks Kalopanax pictus (K. septemlobus) 25
  91. Kasztan chiński Castanea mollissima
  92. Kasztan jadalny Castanea sativa 15
  93. Kasztan niski Castanea pumila
  94. Kasztan zębaty Castanea dentata 25
  95. Kasztanowiec mieszańcowy odm. Briotta Aesculus × carnea ’Briotti 30
  96. Kasztanowiec gładki Aesculus glabra 20
  97. Kasztanowiec drobnokwiatowy Aesculus parviflora 18
  98. Kasztanowiec krwisty Aesculus pavia 30
  99. Ketmia syryjska Hibiscus siriacus
  100. Kielichowiec chiński Sinocalycanthus chinensis 20
  101. Kielichowiec wonny Calycanthus floridus 18
  102. Klon czerwony Acer rubrum 15
  103. Klon cukrowy Acer saccharum 20
  104. Klon hondoański (cienkoszypułkowy) Acer capillipes 25
  105. Klon okrągłolistny Acer circinatum 20
  106. Klon Dawida Acer davidii 25
  107. Klon diabelski Acer diabolicum 18
  108. Klon ginnala Acer ginnala 15
  109. Klon Grossera odm. Hersa Acer grosseri var. hersii
  110. Klon japoński różne formy, Acer japonicum 'Aconitifolium’, 'Vitifolium’, 'Dissectum’ 18
  111. Klon palmowy Acer palmatum i inne z sekcji ‘Palmata’ ( Acer duplicatoserratum, Acer ceriferum, Acer oliverianum, Acer pubipalmatum, Acer robustum , A. anhweiense )20
  112. Klon ussuryjski Acer pseudosieboldianum 20
  113. Klon pensylwański Acer pensylvanicum (A. pennsylvanicum) 25
  114. Klon rdzawy Acer rufinerve 18
  115. Klon Shirasawy Acer shirasawanum 20
  116. Klon strzępiastokory Acer griserum 20
  117. Klon ukurundzki Acer ukurunduense
  118. Klon wielkolistny Acer macrophyllum 20
  119. Klon wielkozębny Acer grandidentatum
  120. Klon wytworny Acer elegantulum 18
  121. Klon zielonokory Acer tegmentosum 18
  122. Kłęk kanadyjski Gymnocladus dioicus 20
  123. Kłokoczka kaukaska Staphylea colchica 18
  124. Kłokoczka południowa Staphylea pinnata 15
  125. Kłokoczka trójlistkowa Staphylea trifoliata
  126. Kolcosił, eleuterokok Eleutherococcus leucorrhizus (Acanthopanax leucorrhizus)
  127. Kolcosił Henry’ego Acanthopanax henryi 18
  128. Kolcosił Siebolda Acanthopanax sieboldianus
  129. Kolkwicja chińska Kolkwitzia amabilis
  130. Korkowiec amurski Phellodendron amurense 18
  131. Ksantoceras Xanthoceras sorbifolia 18
  132. Kwaśnodrzew konwaliowy Oxydendrum arboreum 15
  133. Lespedeza dwubarwna (L. krzewiasta) Lespedeza bicolor 15
  134. Leszczyna turecka Corylus colurna 20
  135. Leszczynowiec chiński Corylopsis chinensis
  136. Leszczynowiec kłosowaty Corylopsis spicata 20
  137. Leszczynowiec Veitcha Corylopsis veitchiana
  138. Lilak amurski, Lilak drzewiasty S. amurensis (Syringa reticulata ssp. Amurensis) 18
  139. Lilak japoński S. amurensis var. Japonica (Syringa reticulata var. japonica) 20
  140. Lilak węgierski Syringa josikaea 20
  141. Lindera Lindera benzoin 18
  142. Lipa amurska Tilia amurensis 25
  143. Lipa mongolska Tilia mongholica 25
  144. Lipy różne mieszańce Tilia sp. 20
  145. Makia amurska Maackia amurensis 18
  146. Magnolia Ashe’a Magnolia asheii ( Magnolia macrophylla var. Asheii) 18
  147. Magnolia wielkolistna Magnolia macrophylla 25
  148. Miesięcznik kanadyjski Menispermum canadense 15
  149. Marzymięta chińska Elsholtzia stauntonii
  150. Moszenki południowe Colutea arborescens 18
  151. Nieszpułka zwyczajna Mespilus germanica 25
  152. Obiela wielkokwiatowa Exochorda racemosa 18
  153. Oczar japoński Hamamelis japonica 18
  154. Oczar omszony Hamamelis mollis 30
  155. Oczar wiosenny Hamamelis vernalis 20
  156. Oczar pośredni, różne Hamamelis intermedia 15
  157. Olcha sercowata Alnus cordata 20
  158. Oliwnik wąskolistny Elaeagnus angustifolia
  159. Oliwnik wielokwiatowy Elaeagnus multiflora
  160. Orszelina zaostrzona Clethra acuminata 18
  161. Orzech arizoński Juglans major 30
  162. Orzech czarny Juglans nigra 20
  163. Orzech japoński (O. Siebolda, O. ailantolistny) Juglans ailantifolia (J. sieboldiana) 25
  164. Orzech sercowaty Juglans ailantifolia (J. sieboldiana ) var. cordiformis25
  165. Orzech szary Juglans cinerea25
  166. Orzesznik gorzki (O. sercowaty) Carya cordiformis 20
  167. Orzesznik gładki Carya glabra 25
  168. Orzesznik jadalny, pekan Carya illinoiensis, C. illinoinensis, C. illinoensis 18
  169. Orzesznik pięciolistkowy Carya ovata 20
  170. Orzesznik owłosiony Carya tomentosa 25
  171. Orzesznik siedmiolistkowy Carya laciniosa 25
  172. Ośnieża karolińska Halesia carolina 18
  173. Palecznik chiński Decaisnea fargesii 18
  174. Parczelina trójlistkowa Ptelea trifoliata 15
  175. Parocja perska Parrotia persica 20
  176. Paulownia puszysta Paulownia tomentosa
  177. Paulownia Fargesa Paulownia fargesii
  178. Pełnokrężnik różnobarwny (pustokrężnik) Holodiscus discolor
  179. Perowskia Perovskia atriplicifolia
  180. Perukowiec amerykański Cotinus obovatus 30
  181. Perukowiec podolski Cotinus coggygria
  182. Pęcherznica kalinolistna Physocarpus opulifolius
  183. Piwonia drzewiasta żółta Paeonia lutea 18
  184. Piwonia drzewiasta Paeonia suffruticosa i mieszańce 20
  185. Piwonia Rocka Paeonia rockii
  186. Platan klonolistny Platanus acerifolia20
  187. Platan zachodni, Sykomora Platanus occidentalis 20
  188. Platykaria szyszkowata Platycarya strobilacea 20
  189. Pięknotka japońska (poładnia, kalikarpa) Callicarpa japonica 18
  190. Pięknotka Bodinera Callicarpa bodinieri
  191. Poncirus trójlistkowy Poncirus trifoliata 20
  192. Przęśl newadyjska (Mormon tea) Ephedra nevadensis 20
  193. Robinia włochata Robinia hispida
  194. Robinia włochata odm. plenna Robinia hispida var. fertilis 15
  195. Różowiec biały Rhodotypos scandens 20
  196. Sasafrzan lekarski, Sasafras Sassafras albidum 25
  197. Sinojackia Sinojackia xylocarpa 25
  198. Skrzydłorzech kaukaski Pterocarya fraxinifolia 20
  199. Skrzydłorzech japoński Pterocarya rhoifolia 25
  200. Stewarcja dzióbkowata Stewartia rostrata 25
  201. Stewarcja kameliowa (nibykamelia) Stewartia pseudocamellia 20
  202. Stewarcja koreańska Stewartia koreana, S. pseudocamellia var. koreana 20
  203. Stewarcja wzrosła Stewartia monadelpha 20
  204. Styrak chiński Styrax dasyanthus 25
  205. Styrak japoński Styrax japonica (Styrax japonicum, Styrax japonicus) 20
  206. Styrak wielkolistny Styrax grandifolius
  207. Styrakowiec chiński Pterostyrax corymbosa 20
  208. Styrakowiec japoński Pterostyrax hispida, P. hispidus 18
  209. Strączyn żółty Cladrastis lutea 25
  210. Suchodrzew alpejski Lonicera alpigena 20
  211. Sumak pnący Toxicodendron radicans (Rhus radicans) 20
  212. Sumak szkarłatny (Sumak gładki) Rhus glabra 20
  213. Sumak zwyczajny odm. strzępolistna Rhus typhina Dissecta 12
  214. Surmia bigoniowata, S. zwyczajna Catalpa bignonioides20
  215. Surmia pośrednia Catalpa × erubescens 20
  216. Surmia wielkokwiatowa Catalpa speciosa 20
  217. Surmia żółtokwiatowa Catalpa ovata 25
  218. Sybirea ałtajska Sibiraea altaiensis 18
  219. Szczęślin późny odm. typowa Clerodendrum trichotomum 18
  220. Szczęślin późny odm. Fargesa Clerodendrum trichotomum var. fargesii
  221. Szeferdia srebrzysta Shepherdia argentea 18
  222. Szeferdia kanadyjska Shepherdia canadensis 18
  223. Śniegowiec chiński Chionanthus retusus 30
  224. Śniegowiec wirginijski Chionanthus virginicus 20
  225. Śnieguliczka Chenaulta Symphoricarpos chenaultii 12
  226. Świdośliwa kanadyjska Amelanchier canadensis 20
  227. Świdośliwa olcholistna Amelanchier alnifolia 18
  228. Tawlina jarzębolistna Sorbaria sorbifolia 15
  229. Trzmielina oskrzydlona Euonymus alatus 20
  230. Trzmielina szerokolistna (T. wielkoowocowa) Euonym latifolius 18
  231. Tulipanowiec amerykański Liriodendron tulipifera 20
  232. Urodlin trójłatkowy, pawpaw Asimina triloba 20
  233. Urodlin trójłatkowy, pawpaw odmiany owocowe Asimina triloba cv. 60
  234. Wiązowiec zachodni Celtis occidentalis 25
  235. Wierzba purpurowa Gracilis Salix purpurea ‘Gracilis’
  236. Wierzba sachalińska 'Smocza’ Salix sachalinensis (S. udensis) ‘Sekka’ 8
  237. Winnik zmienny Ampelopsis brevipedunculata 15
  238. Wisteria amerykańska Wisteria frutescenss 18
  239. Wiśnia kosmata Prunus tomentosa
  240. Wiśnia piłkowana 'Kanzan’ Cerasus serrulata 'Kanzan 25
  241. Wiśnia yedoeńska 'Shidare Yoshino’ (zwisła) Cerasus × yedoensis 20
  242. Woskownica pensylwañska Myrica pensylvanica, Norella pensylvanica 15
  243. Zimokwiat wczesny Chimonanthus praecox 20
  244. Złotokap alpejski Laburnum alpinum
  245. Żółtnica pomarańczowa Maclura pomifera 18
  246. Żółtodrzew, pieprz chiński Zanthoxylum simulans (Z.bungeanum) 20
  247. Żółtodrzew pieprzowy Zanthoxylum piperitum 20